Uczniowie ZSO łączą się ze Stacją Kosmiczną ISS

Dnia 29 września 2015 r. uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nowogardzie jako pierwsi w naszym województwie połączą się z Międzynarodową Stacją Kosmiczną ISS i skierują 14 pytań do amerykańskiego astronauty Kjella Lindgrena przebywającego aktualnie na orbicie. Łączność ze stacją kosmiczną realizowana będzie za pomocą tzw. telemostu, wykorzystując naziemne łącza telefoniczne i sprzęt krótkofalarski. Pytania będą dotyczyły m. im. życia na stacji ISS. Początek łączności z astronautą przewidywany jest na godz. 14:56 czasu lokalnego.

Nasz rozmówca: Kjell Lindgren

W czasie tego wydarzenia na trzech ekranach projekcyjnych będą się pojawiać następujące informacje: aktualne położenie stacji kosmiczne ISS tak jak to się odbywa w Centrum Lotów Kosmicznych w Houston, na drugim ekranie będzie pojawi się przekaz na żywo z kamer zainstalowanych na stacji natomiast na trzecim ekranie pojawią się zdjęcia astronauty. Początek wydarzenia godz. 13:40 na forum ZSO.

Przekaz na żywo w Internecie pod adresem:

Koordynator projektu ARISS Szymon Grygowski